0530 074 47 04 bilgi@ufukaskeroglu.com

Vaser Liposuction

Vaser LiposuctionNasıl Yapılır?

“Yine karnimdaki yaglar gitmedi, o kadar spor yaptim, diyet yaptim ama hala bacagimda, gobegimde ve kollarimda fazlaliklar var.” diyorsaniz tum dunyada cigir acan bir yontem olan Vaser Liposuction için uygun bir adaysınız demektir.
Uzun zamandir yaptiginiz diyet ve spor ile bir turlu kurtulamadiginiz fazla yağlarınızi Vaser Liposuction ile artık kolay ve konforlu bir sekilde terkedebilirsiniz . Bize 4 gün verin ve hayatiniza hayal ettiginiz gibi devam edin..


123123123

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction,temel olarak liposuction yani yag vakumlama operasyonu ile ayni mantiga sahip olsa da onu farkli kilan ultrasound teknolojisi ile yaglari once kirarak sonra istenildigi kadar alinmasini sagliyor. Ultrasonik liposuction da denilen vaser liposuction ile cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılır ve parçalanır. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi kanül dedigimiz ince borucuklarla disari çekiliyor. Böylece klasik liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkün olabiliyor.

Teknoloji ilerledikce estetik cerrahinin de verdigi avantaj ile bir adim daha oteye tasiyarak high- def (yuksek cozunurluk) olarak adlandırılan Vaser Liposuction operasyonunda six-pack ya da baklava olarak bilinen karın kası görünümünü yapmak bile mumkun oluyor. Yag onceden kirilip istenilen forma getirildiginden vücuda istediği kıvrımlı ya da kaslı görünüm de olusturulabiliyor.

Son donemde ozellikle kadinlarda hem daha düz bir karna sahip olabilmek hem de daha guzel sekillenmek amaci ile populer olan vaser liposuction’un tercih sebebi ise alınan fazla yağ hücrelerini dudaklarda, alinda ve vucuttaki gerekli bolgelerde dolgu amacli kullanilmasidir. Bu sekilde ayni operasyonda kombine pek cok mini operasyon yapilabilir. Erkek hastalarda da ozellikle karin kasi gorunumu ve kilo verme sonrasi bolgesel fazlaliklar icin cok tercih edilir. Kisaca vaser liposuction sportif goruntu isteyen dis gorunumune cok onem veren kadin ve erkeklerde son derece estetik ve mukemmelliyetci bir sonuc verir.


Vaser Liposuction sonrası Dönem

Vaser Liposuction klasik liposuction’a nazaran ameliyat sonrası donemde daha rahattır. Daha az ödem ve morluk olusur. Ultrasound dalgalari ile yaglar parcalanarak alindigindan minimal morluk olur ve agri da buna bagli olarak cok az olur. Sivilasmis yag hucreleri cok daha rahat alınır ve gerekirse sekillendirilmek amacli uygun bolumlere aktarilir. Tum bu kosullar ile hasta hayatına hızlıca devam edebilir. Spor ve efor aktivitelerini her cerrahide olduğu gibi 3 hafta yasaklıyoruz.

Vaser Liposuction kimlere uygundur?

Erkeklerde en cok karin kasi icin yapilan liposuction uygulamasi , eger meme dokusunun fazla gelişmesi de varsa, jinekomasti yapılarak kolay ve etkili şekilde tedavi edilmektedir. Kombine vaka mumkundur. Kadınlarda ise en sık tercih edilen bölgeler karın, basen, kollar ve gıdı bölgesidir. İç bacak, dış bacak, diz içleri, sırt, bel ve göğüslerde de uygulanabilir. Eğer tek ve küçük bir alan yapılacaksa lokal anestezi tercih edilebilir. Ancak geniş bir alanda uygulanacaksa hastaya derin sedasyon ya da genel anestezi uygulanır.

Vaser Liposuction işlemi ortalama olarak 1-2 saat sürer, alan çoğaldıkça süre uzar. Ameliyat sonrasında hastaya özel bir korse giydirilir ve verilen güçlü ağrı kesiciler ile hasta ilk saatlerini dahi oldukça konforlu ve ağrısız bir şekilde geçirir. Yurt dışından/ Sehir disindan gelen hastalar 2-3. gün uçağa binerek ülkelerine dönüş yapabilir.

Vaser Liposuction Sonrası Süreç Nasıldır?

Vaser Liposuction sonrası hastamızdan korsesini 3 hafta boyunca kullanmasını isteriz. Her cerrahi işlemde olduğu gibi, iyileşme döneminde vücut bir miktar ödem toplayabilir. Ancak vaser lipo yaptıranlar, ilk haftadan sonra ödemlerin inmesiyle incelme etkisini görür ve bu etki 1.haftadan itibaren oturur.

En guzel tarafi ise operasyon yazin yapilabilir. Iyileşme dönemini serin bir ortamda geçirilmesi onerilir cunku korse kullanimi verilecektir. Tatilde ise denize ya da havuza girmek Vaser Lipo sonrası hiçbir sorun yaratmaz. Yara izlerini güneşten korumak yeterlidir. Vaser Liposuction yönteminde küçük deliklerle deri altına giriş yapıldığı için, bu yara izlerini güneşten korumak hasta için oldukça kolay olacaktır.