0530 074 47 04 bilgi@ufukaskeroglu.com

Sekonder Burun Estetiği

Sekonder Burun EstetiğiNedir?

Daha once burun ameliyati geçirilmiş ancak fonksiyonel veya estetik anlamda istenilen sonuca ulasilamamis ya da fiziki bir travma sonucu bir problem yasanmis ise sekonder yani ikinci burun estetiği yapılabilir.

Operasyon öncesi mutlaka detayli bir muayene ile fonksiyonel anlamda sorun olup olmadigi netleştirilir. Ardindan hastanin memnuniyetsizlik nedeni ve varsa estetik anlamda beklentileri dinlenir. Bu esnada bizimle tum sureci paylasmaniz ve tam olarak sorununuzu ifade etmeniz cok önemlidir cunku sekonder burun estetiği doktor için her zaman ilk operasyona gore zahmetli ve zordur. Ancak hic bir zaman hasta için cok daha zahmetli bir süreç anlamina gelmez ve hemen hemen tum sekonder operasyonlarda hastamizi memnun edici sonuçlar aliriz. Bu sebeple moral bozmamak cok önemlidir.


Ufak müdahaleler bir önceki ameliyatınızdan 6 ay sonra, daha büyük müdahaleler bir önceki ameliyatınızdan 1-2 yıl sonra uygulanır. Muayene sonucu en doğru zamanlama size verilecektir ancak unutulmamalidir ki genellikle burun estetiğinde sonuçlar ameliyati takiben 1 yil içinde en doğru sekilde gözlemlenir ve burnun tam olarak oturmasi 1 yili bulur. Bu sebeple sizinle bu süreçler, beklentiniz ve probleminiz de değerlendirilerek en doğru planlama yapilacaktir.