0530 074 47 04 bilgi@ufukaskeroglu.com

Botoks

BotoksNedir?

Botoks uygulaması, Clostridium Botulinum adlı bir bakteriden elde edilen botulinum toksini ile kırışıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Kasların çalışmasını önleyerek etki sağlar. Sinir ve kas arasındaki etkileşimi bloke ederek mimiklerin kullanımını kısıtlar.

Botoks sanılanın aksine ileri yaslarda kırışıklık giderilmesi amacı ile kullanılan bir yöntem değildir. Özellikle 30’lu yaşların başında kas arası, kaz ayakları ve alin çizgileri daha belirginleşmeden uygulanmaya başlanır. Bu sayede derin çizgilerin oluşması engellenir ve cilt hep diri ve taze görünür.


Botoksun uygulama alanları ;

– Ciltteki ince kırışıklıklar,
– Kaş arası ve alın çizgileri,
– Göz çevresi kırışıklıkları,
– Dudak üstü ve çevresi kırışıklıkları,
– Koltuk altı terlemeleri,
– El, ayak terlemeleri,
– Kaş kaldırma,
– Boyun ve dekolte kırışıklıkları

Botoks uygulaması hastalarımızın öğle arasında bile uygulatabilecekleri kısa ve zahmetsiz bir uygulamadır. Genelde ağrısız ve acısız olarak gerçekleşir. Botoks uygulamasının sonuçları 3-4 gün sonra net olarak ortaya çıkar. Etkisi ise 4-6 ay arası sürer ve genelde 6 ayda bir yenilenir. Uygulama son derece başarılı sonuçları olan ve en çok tercih edilen estetik cerrahi uygulamasıdır.

Aklınıza takılan en önemli iki soruyu biliyoruz ;

1. Hayır botoks için yaşlı olmanıza gerek yok. Kas çatıklığı ve alin çizgileriniz oluşmaya başlamışsa ya da kaşlarınız bir turlu istediğiniz gibi kalkık olmuyorsa mutlaka görüşmeliyiz.
2. Hayır, yüzünüze o korktuğunuz donuk ve şaşkın ifadenin gelmesi bizim uygulamamızda imkânsız! Yeteri kadar ve doğal görüntüyü yakalayabilmek hep amacımızdır. Botoks uygulamamızdan sonra yüzünüze gelen tazelik size makyaj malzemenizin değişip değişmediği ya da nemlendiricinizin ne olduğu sorularını sordurabilir. Ve siz de bu tazeliğin keyfini çıkarırsınız.